Столешницы из натурального камня / Использование и уход

Looduskivist töötasapinnad I Kasutus ja hooldus


LOODUKIVIST TÖÖTASAPINNAD | KASUTUS JA HOOLDUS
Looduskivist (graniit, marmor, kvartsiit) tasapinnad ei vaja igapäevaselt suurt hoolt.
Kuid, et töötasapinnad säiliks kaua on kasulik teada ja järgida mõningaid lihtsaid hooldus ja kasutusjuhiseid.

Regulaarne puhastamine ja hooldus

  • Looduskivist töötasapinnad on poorsemad ja kodumajapidamises tekkivate plekkide suhtes vastuvõtlikumad. Igapäevaseks puhastamiseks kasuta vett, pehmete kiududega svammi ja neutraalset seepi.

  • Puhasta kivile sattunud plekid koheselt, ära lase, et ained kivisse imenduks või ära kuivaks. Eriti hoolikas ole mahla, kohvi, õli , happeliste puuviljade, rasva või punase veini (alkoholi) sattumisel kivile. Kui see peaks juhtuma, kuivata see koheselt paberist käterätiga ning pese veega lahjendatud neutraalse pesemisvahendiga.

  • Ärge kasutage puhastusvahendeid, mis sisaldavad mineraale või mikroosakesi. Ärge kasutage metallist või abrasiivsete osakestega svamme, mis võivad pinda kriimustada.

  • Graniidist ja kvartsiidist tasapinnad on vastupidavad ja nõuavad vähe hooldamist. Graniit tasapindadele sobivad neutraalsed (pH 7), õrnalt happelised ( pH 4 - 6) või õrnalt leeliselised puhastusained (pH 8 – 10) Ära kasutada abrasiivseid, ülihappelisi või pleegitusaineid sisaldavaid puhastusvahendeid. Igapäevaseks puhastamiseks kasutage niisket lappi ja mitteabrasiivset puhastusvahendit. Imavuse vähendamiseks soovitame heledat tooni graniitpindade immutamist spetsiaalse graniidi jaoks mõeldud immutusvahendiga 1-2 aasta tagant.

  • Marmorist tasapindade igapäevaseks hoolduseks soovitame kasutada vett ja mikrokiududest lappi. Marmori puhastamiseks happelisi puhastusvahendeid kasutada ei tohi. Ära kasuta abrasiivseid, happeid või pleegitusaineid sisaldavaid puhastusvahendeid! Juhul kui veega loputamisest ei piisa, siis soovitame kasutada neutraalse pH-tasemega vahendit või vahendit, mis on spetsiaalselt mõeldud marmori hoolduseks. Soovitame samuti iga 1-2 aasta tagant, olenevalt kasutamise tihedusest, marmorist töötasapindu imavuse vähendamiseks impregneerida.

Löögikindlus

  • Vältige lööke ja koormust kohtades, mis on rohkem ohustatud: nurgad, servad, avade ümbrused jne. Töötasapinna nõrgemad kohad on valamu ja pliidi esi ja tagaserv, väldi seal liigseid raskusi. Vältige kööginõude ja muude esemete lööke töötasapinnale. Mistahes löögist põhjustatud vigastus on toote garantii kaotamine.

  • ​Ärge pange töötasapinnale raskeid esemeid, mis ei ole mõeldud töötasapinnal kasutamiseks. Vältige eriti tugevat punktkoormust tööpinnale, eelkõige üleulatuvate osade ja avade ümbruse lähedal. Ärge seiske mingil põhjusel tööpinnal, et vältida raskuse koondamist piiratud pinnale.

Kuumakindlus

  • Looduskivi on küll kuumakindel materjal, kuid kasutage kuumaaluseid, kuna võite kahjustada kivi poleerpinda.

Ettevaatusabinõud

  • ​Ärge lõigake teravate esemetega otse töötasapinnal. Kasutage kaitsvaid materjale, näiteks lõikelauda.

  • Ärge poleerige töötasapinda.

Granimar OÜ ei vastuta kahjude või puuduste eest, mis on tekkinud eeltoodud kasutus ja hooldusjuhendite eiramise tõttu.